Biuro Projektów - Strona główna
Korzyści jakie daje schowek:

Jaki kamień wybrać na elewację i jak go pielęgnować?

Kamień jest bardzo trwałym materiałem na elewację zewnętrzną domu, jeśli odpowiednio o niego dbamy. Można go zastosować zarówno na całości, jak i poszczególnych elementach, w zależności od naszych preferencji i oczekiwanych efektów. Który kamień najlepiej wybrać i jak o niego dbać?

 

Rodzaje

 

Istnieje wiele rodzajów kamienia, które nadają się na nałożenie na elewację. Jednak w zależności od tego gdzie dokładnie chcemy go położyć i jakich właściwości oczekujemy, powinniśmy wybrać odpowiedni dla nas typ. Najczęściej stosowane kamienie to:

 

 

Pielęgnacja

 

Jeśli decydujemy się na zastosowanie kamieni naturalnych powinniśmy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, aby jak najdłużej cieszyć się piękną elewacją. Niektóre zabiegi możemy wykonać samodzielnie, a niektóre powinniśmy zlecić specjalistom. Sami możemy przede wszystkim myć kamień myjką ciśnieniową na wodę lub parę albo lekko namoczoną szczotką. W ten sposób usuniemy lekkie zabrudzenia. Ponadto raz na pięć lat możemy wykonać zabieg impregnacji, który zapewnia ochronę przed wilgocią. Do zabiegów, które możemy zlecić należą:

 

 

Data: 31.05.2016
Źródło: http://ladnydom.pl