Biuro Projektów - Strona główna
Korzyści jakie daje schowek:

Formalności i przepisy prawne


Jak zmienić sposób użytkowania z lokalu mieszkalnego na przedszkole?

Jeśli planujesz zmienić sposób użytkowania budynku, takiego jak dom czy mieszkanie, z lokalu mieszkalnego na przedszkole, musisz pamiętać, aby najpierw spełnić szereg wymagań dotyczących budynku, który może być wykorzystywany do takich celów. Aby zmiana sposobu użytkowania była możliwa, konieczne jest uzyskanie pozytywnej opinii od Państwowej Straży Pożarnej oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Po otrzymaniu pozytywnej opinii pozostaje już tylko złożenie wniosku o zmianę użytkowania do Wydziału Architektury.

Czytaj więcej...

Wymogi dotyczące analizy racjonalnego wykorzystania wysokoefektywnych systemów alternatywnych źródeł energii

Nie wiesz czy analiza racjonalnego wykorzystania wysokoefektywnych systemów alternatywnych źródeł energii powinna być zawarta w projekcie budowlanym Twojego domu? W tym artykule dowiesz się w jakich przypadkach jest to konieczne, co powinno znaleźć się w samym dokumencie oraz w jaki sposób go uzyskać.

Czytaj więcej...

Na co zwrócić uwagę przy charakterystyce energetycznej budynku

Charakterystyka energetyczna budynku polega na określeniu jego parametrów energetycznych poprzez ocenę szczelności budynku, jego instalacji wewnętrznych oraz wykorzystywanych przez niego źródeł energii. Ustalenie parametrów potrzebnych do sporządzenia świadectwa charakterystyki energetycznej budynku jest jednak często trudne ze względu na niejasne zapisy zawarte w aktualnych przepisach dotyczących zasad przygotowywania tego dokumentu. W tym artykule przeczytacie podstawowe informacje na temat charakterystyki energetycznej budynku oraz dowiecie się na co zwrócić uwagę przy obliczeniach, aby uniknąć nieścisłości.

Czytaj więcej...