Biuro Projektów - Strona główna
Korzyści jakie daje schowek:

Formalności i przepisy prawne


Zmiana sposobu użytkowania budynku

Jesteś posiadaczem własnej działalności gospodarczej i planujesz przeznaczyć część swojego domu na biuro? A może kupiłeś dom, w którym chcesz urządzić przedszkole? Chcąc zmienić sposób użytkowania budynku lub jego części musisz pamiętać o tym, że należy zgłosić to w Wydziale Administracji Budowlanej na 30 dni przed rozpoczęciem prac remontowych. Dodatkowo zmiana sposobu użytkowania możliwa jest jedynie wtedy, kiedy nie otrzymamy sprzeciwu ze strony urzędu.

Czytaj więcej...

Zmiany w programie MdM weszły w życie

Program Mieszkanie dla Młodych, który utworzony został przez państwo w celu pomocy młodym ludziom w zakupie ich pierwszego mieszkania, został poddany nowelizacji dnia 1 września 2015 r. Zmiany miały na celu rozszerzenie działania programu poprzez objęcie nim mieszkań z rynku wtórnego oraz budowanych dla członków spółdzielni mieszkaniowych, a także ułatwienie otrzymania pomocy osobom bez zdolności kredytowej. Zapisy dotyczące programu zostały doprecyzowane, aby jeszcze bardziej usprawnić jego działanie.

Czytaj więcej...

Gdzie możemy usytuować budynek na działce?

Budując dom musimy pamiętać o wielu przepisach i normach, między innymi o dozwolonych odległościach pomiędzy budynkiem i jego elementami a granicami działki, zarówno przy budowie, jak i rozbudowie oraz nadbudowie domu. Ważne jest także, aby zwrócić uwagę na drzewa znajdujące się na działce, lub które zamierzamy dopiero posadzić, gdyż przepisy regulują dozwolone dla nich odległości od elementów infrastruktury technicznej oraz budynków. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy spis wszystkich najważniejszych zasad dotyczących usytuowania budynku na działce.

Czytaj więcej...