Biuro Projektów - Strona główna
Korzyści jakie daje schowek:

Budownictwo pasywne i energooszczędne


Jak uzyskać dopłaty do domów energooszczędnych

W odpowiedzi na dyrektywę Unii Europejskiej, według której wszystkie budynki powstające w państwach członkowskich od 2021 roku powinny zużywać praktycznie zerowe ilości energii, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej utworzył program dofinansowań dla domów energooszczędnych. Dofinansowaniu podlegają zarówno nowo budowane domy jednorodzinne, jak i domy oraz mieszkania zakupione od deweloperów, w tym spółdzielni mieszkaniowych, będące nowymi inwestycjami.

Czytaj więcej...

Jak uzyskać dofinansowanie na mikroinstalacje OZE

Interesuje Cię budowa domu energooszczędnego? Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej utworzył specjalny program mający na celu dofinansowywanie zakupu oraz montażu mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii o nazwie Prosument. Istniejący program jest aktualnie na etapie konsultacji zmian, aby uzyskanie dofinansowania było łatwo dostępne na terenie całego kraju.

Czytaj więcej...

Budownictwo pasywne – o co w tym chodzi?

Tematyka budownictwa energooszczędnego i pasywnego w ostatnich latach nabiera coraz większego znaczenia. Wynika to również z dyrektyw Unii Europejskiej, która dąży do zmniejszania zapotrzebowania na energię w poszczególnych krajach.

Czytaj więcej...